Vali keel:
Laeb...
 
     
 
 
 


Talukultuurikool Kurgjal ootab 29. novembril koolituspäevale teemal „Looduslik kodukujundus ja traditsioonilised materjalid“.


Looduslike viimistlusmaterjalide kasutamine on lihtsam kui sageli arvatakse. Enamus materjalide paigaldamisega saab iga inimene ise hakkama ning need sobivad nii korterisse kui ka majja. Kui remondite vana või kavatsete ehitate uut, siis kaaluge kindlasti ka naturaalsete materjalide kasutamist siseviimistluses. Looduslike viimistlusmaterjalide toonid ja valguspeegeldused pindadelt on pehmed, loomulikud ning mõjuvad hubaselt.
Looduslik viimistlusmaterjal üldjuhul ei kulu mõne aastaga, vaid vana¬neb väärikalt, muutudes ajas üha kaunimaks. Lisaks loob viimistlusmaterjalide looduslikkuskodus  kodus ühtlase ja tervisliku sisekliima. Üks sisekliima oluline määraja on ruumis kasutatavate materjalide niiskuse puhverdamisvõime. Talvel on siseruumide õhk tihti liiga kuiv, mille tagajärjeks on sagedane hingamisteede haiguste põdemine. Suvel on aga probleem vastupidine: õhuniiskuse tase ruumides on liiga kõrge. Seda kõike saab vältida looduslikke materjale kasutades.
Loodusliku kodukujunduse ja siseviimistlusega on huvilistel võimalik tutvuda 29. novembril  C. R. Jakobsoni Talumuuseumi talukultuurikooli õppepäeval. Õppepäeva läbiviijaks on KermoJürmann ettevõttest Säästvad Ehituslahendused OÜ.  
Koolitus algab kell 10.00 muuseumi käsitöömajas ning sisaldab 3 tundi teoreetilist ning 4 tundi praktilist tööd. Osalustasu on 10 €, toitlustus 3 € (vajalik ettetellimine). Eelregistreerimine kuni 26. novembrini e-maili aadressil info@kurgja.ee või telefonidel 44 58 171, 58 600 025.

Veel on vabu kohti meie jõuluprogrammile:

 JÕULUD TALUS 01.-23. DETSEMBER
Programmi eesmärk on viia osalejad vanemasse jõuluaega mil päkapikke ega jõuluvanasid veel ei tuntud. Veskis küpsetame ja maitseme pühadeleiba. Käsitöömajas toimub vastavalt vanusele jõuluteemaline meisterdamine. Laudas söödame ja paitame loomi – meie taluabilisi. Rehetoas ootavad talutoidud ja vanaaegsed mängud. Lume korral sõidame hobusega.


Kestab: 3 tundi

Sobilik: igale eale
Hind: Programmiline osa – leiva tegu veskis, meisterdamine, jõulukombed ja mängud rehetoas 4.00 €
Toitlustamine – tee ja karask 1.00 €
KOKKU 5.00 €
Võimalus juurde tellida:
kartulipuder verivorstiga, salat 3.00 €
kartulipuder grillvorstiga, salat 4.00 €
kartulipuder sealihaga, hapukapsas 5.00 €
seapraad, verivorsti ja hapukapsaga 6.50 €
Programmi kellaajad 10.00, 12.00, 13.30
*** Programmis võib esineda ilmast tulenevaid muutusi

Ühispakett alpakade kodu Wile Farmiga Järvamaalt

11. veebruaril leidis aset kohtumine kahe väga erineva, kuid samas väga sarnase turismiettevõtte vahel. C. R. Jakobsoni Talumuuseum Kurgjalt käis külas Wile Alpaca Farmis Järvamaal. Kohtumine alpakade ja farmi väga sõbraliku ning lahke pererahvagajättis unustamatu mulje.
Koos avastati, et asume üksteisest vaid 25. minuti autosõidu kaugusel ja miks mitte anda sellest teada ka külastajatele. Nii sündis ühispakett, mis võimaldab huvilistel mõlemat turismiettevõtet korraga külastades saada soodustust!
LOE LÄHEMALT...

 
Avatud: 15.aprill - 15.oktoober iga päev 10.00-17.00
Muul ajal 10.00 - 16.00; Suletud riiklikel pühadel


info@kurgja.ee
Telefon 44 58171